SMCJ11AHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 367
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 6 199
Microchip Technology
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Comchip Technology
18,2V Klämma 82,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ11AHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ11AHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ11AHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
82,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
11V
Spänning - genombrott (min)
12,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
18,2V