SMC3K78CAHM3/9A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 057
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Littelfuse Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
I lager: 350
126V Klämma 23,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMC3K78CAHM3/9A
DigiKeys produktnummer
SMC3K78CAHM3/9A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC3K78CAHM3/9A
Beskrivning
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMC3K78CAHM3/9A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
78V
Spänning - genombrott (min)
86,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
126V