SMC3K36CA-M3/57
DigiKeys produktnummer
SMC3K36CA-M3/57GITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMC3K36CA-M3/57GICT-ND - Remsbit (CT)
SMC3K36CA-M3/57GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC3K36CA-M3/57
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 51,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
EDA-/CAD-modeller
SMC3K36CA-M3/57 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
51,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V