SMBJ7.5CA-M3/52 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
I lager: 19
Similar
I lager: 37
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Similar
Comchip Technology
12,9V Klämma 46,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ7.5CA-M3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ7.5CA-M3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ7.5CA-M3/52
Beskrivning
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
46,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
7,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
8,33V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
12,9V