SMBJ6.5CAHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 10 344
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
Similar
Bourns Inc.
Similar
Semtech Corporation
YAGEO
YAGEO
11,2V Klämma 53,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ6.5CAHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ6.5CAHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ6.5CAHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
53,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V