SMBJ6.5CA-AT/TR7 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
11,2V Klämma 53,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMBJ6.5CA-AT/TR7
DigiKeys produktnummer
13-SMBJ6.5CA-AT/TR7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ6.5CA-AT/TR7
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
53,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V