SMBJ45D-M3/H är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 3 306
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
71,6V Klämma 8,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ45D-M3/H
DigiKeys produktnummer
SMBJ45D-M3/HGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ45D-M3/HGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ45D-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ45D-M3/H
Beskrivning
TVS DIODE 45VWM 71.6VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
45V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
50,8V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
71,6V