SMBJ45A-E3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ45A-E3/52GITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ45A-E3/52GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ45A-E3/52
Beskrivning
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
72,7V Klämma 8,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
45V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
50V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
72,7V