SMBJ36AHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 7 694
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
58,1V Klämma 10,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ36AHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ36AHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ36AHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Spänning - backspänning (typ)
36V
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V