SMBJ36A-M3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 7 279
Datablad
Similar
I lager: 2 640
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Diotec Semiconductor
58,1V Klämma 10,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ36A-M3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ36A-M3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ36A-M3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V