SMBJ36D-M3/I
DigiKeys produktnummer
SMBJ36D-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ36D-M3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ36D-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ36D-M3/I
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 57.3VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
57,3V Klämma 10,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40,6V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
57,3V