SMBJ36A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ36A-E3/5BGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ36A-E3/5BGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ36A-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ36A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 10,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V