SMBJ150A-E3/5B är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Similar
Diotec Semiconductor
YAGEO
YAGEO
I lager: 500
Microchip Technology
STMicroelectronics
243V Klämma 2,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ150A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ150A-E3/5BGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ150A-E3/5BGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ150A-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ150A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
150V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
167V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
243V