SMBJ150A-E3/5B | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMBJ150A-E3/5B |
Beskrivning | TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 243V Klämma 2,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 2,5A |
Tillv. | Effekt - toppuls 600W |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Typ Zener | Monteringstyp Ytmontering |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-214AA, SMB |
Spänning - backspänning (typ) 150V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 167V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 243V |