SMBG130AHE3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
209V Klämma 2,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBG)
SMBG130AHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBG130AHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBG130AHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
130V
Inkapsling/låda
DO-215AA, SMB måsvinge
Spänning - genombrott (min)
144V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
209V