SMB8J14CAHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Semtech Corporation
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Microchip Technology
Microchip Technology
23,2V Klämma 34,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB8J14CAHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB8J14CAHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB8J14CAHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
34,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
800W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
14V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
15,6V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
23,2V