SMB8J14CA-E3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Semtech Corporation
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Microchip Technology
23,2V Klämma 34,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB8J14CA-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB8J14CA-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB8J14CA-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMB8J14CA-E3/5B Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
34,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
800W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
14V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
15,6V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
23,2V