SMB8J14C-E3/5B har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 7 931
Datablad
Similar
Bourns Inc.
Semtech Corporation
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
25,8V Klämma 31A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB8J14C-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB8J14C-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB8J14C-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
31A
Tillv.
Effekt - toppuls
800W
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
14V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
15,6V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
25,8V