SMB8J12CA-E3/52 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Semtech Corporation
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Microchip Technology
I lager: 23
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
19,9V Klämma 40,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB8J12CA-E3/52
DigiKeys produktnummer
SMB8J12CA-E3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB8J12CA-E3/52
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMB8J12CA-E3/52 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
40,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
800W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
12V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
13,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
19,9V