10BJ12CA
DigiKeys produktnummer
283-10BJ12CATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10BJ12CA
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
19,9V Klämma 50,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMB
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
19,9V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
50,3A
Serie
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
Telekom
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
12V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
13,3V