SMB10J36A-E3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Bourns Inc.
I lager: 4 811
Datablad
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
58,1V Klämma 17,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB10J36A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB10J36A-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J36A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
17,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V