SMBJ36AE3/TR13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 7 694
Datablad
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 3 726
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
I lager: 544
58,1V Klämma 10,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ36AE3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMBJ36AE3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ36AE3/TR13
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
36V
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V