SMAJ8.5AHE3/5A är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Microchip Technology
Bilden för SMAJ8.5AHE3/5A är inte tillgänglig
SMAJ8.5AHE3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ8.5AHE3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ8.5AHE3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14,4V Klämma 27,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
27,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V