SMAJ8.5A-E3/5A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Nexperia USA Inc.
YAGEO
YAGEO
Microchip Technology
Bilden för SMAJ8.5A-E3/5A är inte tillgänglig
SMAJ8.5A-E3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ8.5A-E3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ8.5A-E3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14,4V Klämma 27,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
27,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V