SMAJ33CAHE3/61 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 41 177
Datablad
Direkt
I lager: 76 750
Datablad
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
Similar
YAGEO
I lager: 17
Similar
YAGEO
STMicroelectronics
Bilden för SMAJ33CAHE3/61 är inte tillgänglig
SMAJ33CAHE3/61
DigiKeys produktnummer
SMAJ33CAHE3/61GITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ33CAHE3/61
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 7,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V