SMA5J33AHE3/5A är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 4 516
Datablad
Similar
Bourns Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
Bilden för SMA5J33AHE3/5A är inte tillgänglig
SMA5J33AHE3/5A
DigiKeys produktnummer
SMA5J33AHE3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J33AHE3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 9,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V