SMA5J12C-E3/5A har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Bourns Inc.
Similar
KYOCERA AVX
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Bilden för SMA5J12C-E3/5A är inte tillgänglig
SMA5J12C-E3/5A
DigiKeys produktnummer
SMA5J12C-E3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J12C-E3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 22VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22V Klämma 22,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
22,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - backspänning (typ)
12V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
13,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
22V