SM8S22ATHE3/I
DigiKeys produktnummer
SM8S22ATHE3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SM8S22ATHE3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SM8S22ATHE3/I
Beskrivning
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
35,5V Klämma 186A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-218AC
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
186A
Tillv.
Effekt - toppuls
6600W (6,6kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
22V
Inkapsling/låda
DO-218AC
Spänning - genombrott (min)
24,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
35,5V