SE20DTJHM3/I
DigiKeys produktnummer
112-SE20DTJHM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SE20DTJHM3/ICT-ND - Remsbit (CT)
112-SE20DTJHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SE20DTJHM3/I
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 3.8A SMPD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 3,8A Ytmontering SMPD
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
3 µs
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
25 µA @ 600 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
150pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3,8A
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 20 A
Leverantörens enhetsförpackning
SMPD
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C