SE20DJ-M3/I
DigiKeys produktnummer
112-SE20DJ-M3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SE20DJ-M3/ICT-ND - Remsbit (CT)
112-SE20DJ-M3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SE20DJ-M3/I
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 3.9A TO263AC
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 3,9A Ytmontering TO-263AC (SMPD)
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
3 µs
Serie
Ström - läckström @ Vr
25 µA @ 600 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
150pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AC (SMPD)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3,9A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 20 A