MBR20100CT-M3/4W är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
STMicroelectronics
I lager: 16 501
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 87
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 339
Diotec Semiconductor
I lager: 592
STMicroelectronics
I lager: 887
I lager: 652
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 10A Genomgående hål TO-220-3
MBR20100CT-M3/4W
DigiKeys produktnummer
MBR20100CT-M3/4WGI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBR20100CT-M3/4W
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MBR20100CT-M3/4W Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
800 mV @ 10 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 100 V
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-220-3
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
10A