BZX884B6V8L-HG3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 6.8 V 300 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2A
BZX884L_Series_Bottom
BZX884B6V8L-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX884B6V8L-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX884B6V8L-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX884B6V8L-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884B6V8L-HG3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 300MW DFN1006
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms