DMN2990UFB-7B
DigiKeys produktnummer
31-DMN2990UFB-7BTR-ND - Remsa och spole (TR)
31-DMN2990UFB-7BCT-ND - Remsbit (CT)
31-DMN2990UFB-7BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DMN2990UFB-7B
Beskrivning
MOSFET N-CH 20V 780MA 3DFN
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 20 V 780mA (Ta) 520mW (Ta) Ytmontering X1-DFN1006-3
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
0.41 nC @ 4.5 V
Tillv.
Vgs (Max)
±8V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
31 pF @ 15 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
520mW (Ta)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
20 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
1,8V, 4,5V
Leverantörens enhetsförpackning
X1-DFN1006-3
Rds On (max) @ Id, Vgs
990mOhm vid 100mA, 4,5V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
1V vid 250A