BZX84C75-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 8 060
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Dioder - zener 75 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C75-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84C75-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C75-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 75V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C75-G3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
255 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 52.5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW