BZX84B75-G3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B75-G3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B75-G3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B75-G3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B75-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 75V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 75 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84B75-G3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
255 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 52.5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW