BZX84B8V2-E3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 14 590
Datablad
Similar
onsemi
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
I lager: 244
Comchip Technology
Diodes Incorporated
I lager: 420
Dioder - zener 8.2 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B8V2-E3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B8V2-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B8V2-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B8V2-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B8V2-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW