BZX84B8V2-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B8V2-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B8V2-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B8V2-G3-08DKR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B8V2-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84B8V2-G3-08 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW