BZX84B5V6-E3-18 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 15 098
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 4 500
Datablad
I lager: 13
Similar
onsemi
Similar
Diodes Incorporated
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
Dioder - zener 5.6 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B5V6-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B5V6-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84B5V6-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX84B5V6-E3-18GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B5V6-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW