BZX84C5V6LT1G är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Direkt
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Diodes Incorporated
I lager: 75
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Similar
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Dioder - zener 5.6 V 250 mW ±7% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
SOT-23-3,TO-236-3,Micro3,SSD3,SST3
BZX84C5V6LT1G
DigiKeys produktnummer
BZX84C5V6LT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84C5V6LT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
BZX84C5V6LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C5V6LT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±7%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
250 mW