BZX84B2V7-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
onsemi
Dioder - zener 2.7 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B2V7-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZX84B2V7-HE3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84B2V7-HE3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX84B2V7-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B2V7-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms