BZX84B15-G3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 558
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 346
Datablad
I lager: 0
I lager: 2 396
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
Diodes Incorporated
I lager: 313
I lager: 63
onsemi
I lager: 23
Dioder - zener 15 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B15-G3-08
DigiKeys produktnummer
BZX84B15-G3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B15-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84B15-G3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW