BZX384C4V7-E3-18 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 13
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 1 335
Datablad
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Diotec Semiconductor
I lager: 453
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
I lager: 875
Dioder - zener 4.7 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C4V7-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C4V7-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C4V7-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384C4V7-E3-18GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C4V7-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW