BZX384C47-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 10 112
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
onsemi
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 47 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C47-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C47-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C47-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 47V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
170 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW