BZX384C47-G3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384C47-G3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C47-G3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384C47-G3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C47-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 47V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 47 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
170 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW