BZX384C15-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 6 578
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
I lager: 48
onsemi
Dioder - zener 15 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C15-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C15-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384C15-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384C15-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C15-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C15-HE3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms