BZX384C15-G3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
I lager: 40
I lager: 68
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 15 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C15-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C15-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384C15-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384C15-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C15-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW