BZX384B5V1-G3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 4
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 156
Datablad
I lager: 0
I lager: 17
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
onsemi
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
BZX384B5V1-G3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384B5V1-G3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384B5V1-G3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384B5V1-G3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B5V1-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW