BZX384B5V1-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384B5V1-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384B5V1-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384B5V1-E3-18GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B5V1-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW