BZT55C5V1-GS08
DigiKeys produktnummer
BZT55C5V1-GS08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT55C5V1-GS08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZT55C5V1-GS08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT55C5V1-GS08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-80 QuadroMELF
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT55C5V1-GS08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms