TZMC5V1-GS08
DigiKeys produktnummer
TZMC5V1-GS08TR-ND - Remsa och spole (TR)
TZMC5V1-GS08CT-ND - Remsbit (CT)
TZMC5V1-GS08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TZMC5V1-GS08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-80 MiniMELF
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TZMC5V1-GS08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms